Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Królestwo Voxlandu- polska mikronacja
#1
Królestwo Voxlandu
mikronacja - wirtualne państwo


I. Czym jest mikronacja, wirtualne państwo?

Mikronacje, czyli wirtualne państwa to zabawa polegająca na odzwierciedlaniu funkcjonowania państwa w realiach internetu. Odbywa się to przez strony internetowe oraz fora dyskusyjne, gdzie właśnie głównie na forach toczy się główne życie społeczne wirtualnych państw. Każda osoba, która postanawia dołączyć do mikronacji ma możliwość wykreowania własnej wirtualnej tożsamości - może stać się politykiem, dziennikarzem, sportowcem - czego tylko dusza zapragnie. W mikronacjach nic Cię nie ogranicza.

II. O Królestwie Voxlandu słów kilka...

Zachęcamy Cię do zamieszkania w Królestwie Voxlandu - jest to polska mikronacja o ustroju monarchistycznym. Voxland uzyskał niepodległość 30 lipca 2019 r. i jest to dosyć młody kraj w porównaniu do innych mikronacji. Liczba obywateli to obecnie 6 osób. W kraju mamy federacyjną monarchię absolutną, to znaczy że władzę centralną sprawuje Król (a obecnie Królowa), a kraj jest podzielony na posiadające ogromną autonomię Szogunaty.
W Królestwie Voxlandu najważniejszym aktem normatywnym jest Konstytucja Królestwa Voxlandu, a samo państwo jest państwem prawa - to znaczy, że Voxland przestrzega wiążącego go prawa oraz przepisów uchwalonych przez Królową.
Nad przestrzeganiem przepisów przez obywateli i organy państwowe czuwa Królowa.

III. Na zakończenie

Przedstawiliśmy Ci informacje w skrócie o Królestwie Voxlandu. Więcej odnajdziesz przechodząc na forum.
http://voxland.org.uk/forum/index.php


Zapraszamy!
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O Forum Reklamowe

Chcesz zareklamować swoją stronę www na najlepszym forum reklamowym? Szukasz dobrej reklamy? Zatem nie zwlekaj, zareklamuj się u nas szybko i za darmo, na naszym forum reklamowym!

              Na skróty

              Linki użytkownika

              Reklama