Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Borelioza
#1
Cześć!

Jako, że mamy lato chciałbym poruszyć bardzo ważny temat. Mam na myśli oczywiście Boreliozę - okropne choróbsko roznoszone przez kleszcze, które powoduje szereg nieprzyjemnych objawów, do śmierci włącznie. Z tego też powodu powinniśmy pamiętać o zabezpieczeniu się przeciwko kleszczom, a także szybkim reagowaniu w przypadku ugryzienia. Jak tylko ugryzie nas kleszcz musimy od razu zrobić borelioza igm, żeby szybko wykryć chorobę. Szybko wykrytą boreliozę leczy się szybko i sprawnie, co jest pocieszającą perspektywą [Obrazek: icon_e_smile.gif]
Odpowiedz

#2
Na testy warto zdecydować się kiedy zauważymy u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy. Należy sprawdzić ile kosztuje badanie kleszcza https://zbadajkleszcza.pl/badanie-kleszcza-cena/, dzięki wykorzystaniu tej metody możliwe jest uzyskanie wyników w nawet śladowej ilości materiału genetycznego w badanym kleszczu.
Odpowiedz
#3
Najlepiej zapobiegać zamiast leczyć, powinno się więc uważać gdy do lasu czy na łąkę i pamiętać zarówno o zasłanianiu skóry, jak i stosowaniu preparatów ochronnych.
Odpowiedz
#4
To bardzo poważna choroba, więc warto uważać. Jeśli będziecie mieli kiedyś kleszcza to najlepiej zanieść go do laboratorium i oni wykonują mu testy pod kątem boreliozy.
Odpowiedz
#5
Nawet nie wiedziałem o takiej możliwości przebadania kleszcza, który nas ukąsił. Dobrze mieć wiedzę w tym zakresie. Jeżeli mnie kiedyś kleszcz dziabnie, będę wiedział co zrobić Usmiech
Odpowiedz
#6
Dobrze, że jest możliwość zbadania kleszcza pod kontem boreliozy.
Odpowiedz
#7
Bardzo dobrze, ale możliwe jest zbadanie samego siebie? Kiedyś miałem kleszcza i teraz chciałbym się dowiedzieć czy mogę się zbadać pod kątem boreliozy.
Odpowiedz
#8
(07-06-2020, 12:08)crippin napisał(a): Na testy warto zdecydować się kiedy zauważymy u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy. ...
Borelioza ma czas inkubacji 24-72 godzin i może przebiegać całkowicie bezobjawowo nawet do kilku miesięcy.
_________________________________________
Odpowiedz
#9
Czy ktoś z Was zanosił kleszcza do badania?
Odpowiedz
#10
Dobre pytanie. Ja nigdy nie zanosiłem takiego kleszcza. Jakoś trzeba go specjalnie zabezpieczyć czy wystarczy na przykład owinąć w chusteczkę. Przydałby się jakiś dobry artykuł o tym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O Forum Reklamowe

Chcesz zareklamować swoją stronę www na najlepszym forum reklamowym? Szukasz dobrej reklamy? Zatem nie zwlekaj, zareklamuj się u nas szybko i za darmo, na naszym forum reklamowym!

              Na skróty

              Linki użytkownika

              Reklama