Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak ustrzec się złodziei grafik?
#11
Zlodziei jako tako nie da sie ustrzec. Przykladem moze byc to, ze jak ktos wrzuca na np to forum swoja grafike w dziale tworczosc czy tak jak ja jakies opowiadanko to nie ma bata, ze ktos z tego nie skorzysta. Sa to portale (wlacznie z tym), ze to co tu udostepniasz jest na twoja oodpowiedzialnosc. Mozesz zastrzec sobie prawa autorskie, ale... Jak ktos cos ukradnie to bedzie mozna sie martwic.
[Obrazek: sxog2q.jpg]
Odpowiedz
#12
Jak już znajdziemy naszą grafikę na obcym nośniku, to możemy albo wpierw skontaktować się z daną osobą, albo od razu wystosować odpowiednie pismo odnośnie kradzieży i odszkodowania.
Odpowiedz
#13
Racja, tyle, że naruszenie praw autorskich ciężko będzie udowodnić, jeśli nasza grafika wisiała na jakimś portalu typu "chomikuj".
Odpowiedz
#14
Zawsze można trzymać plik w psd, gdzie grafika będzie składać się z kilku warstw. Chociażby nałożyć w nim podpis jako drugą warstwę. Dzięki temu będziesz mógł udowodnić, że to jest Twoja grafika, będziesz mógł ją rozłożyć na części, a tamta osoba tego nie zrobi. Jeśli tamta osoba utnie ten napis, to będzie miała mniejszą rozdzielczość, co będzie kolejną poszlaką na niekorzyść tamtego użytkownika.
Odpowiedz
#15
Warto zapoznać się z prawami autorskimi. Pozwoli to uniknąć błędów, powieleń czy oskarżeń ze strony innych twórców.
Odpowiedz
#16
Nie da się uchronić przed kopiowaniem. Możesz próbować, ale to walka z wiatrakami niestety.
Odpowiedz
#17
Żadne zabezpieczenia nie pomogą. Czasem ktoś blokuje użycie prawego klawisza myszy żeby nie można było na stronie użyć poleceń typu zapisz obraz jako... albo coś bardziej wymyślnego. Wystarczy jednak zrobić print screena otworzyć go w jakimś programie graficznym usunąć co niepotrzebne i tyle po zabezpieczeniach.
Odpowiedz
#18
Wydaje mi się, że ciężko będzie udowodnić taką kradzież
Jak skutecznie schudnąć - nigdy nie jest za późno
Odpowiedz
#19
najlepiej dodawac znak wodny na kazda grafike.
Odpowiedz
#20
a gdzie szukać bezpłatnej dostepnej grafiki, początkuje w tej dziedzienie,
nie umiem tworzyć sam, więc przerabiam te zamieszczoen bezpłatne w różnych programach,
ale już mi się kończa pomysły, potrzbujenowych zdjęć
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości